Як торгувати

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ФОРЕКС?
Ви – початківець на ринку Форекс? Рекомендуємо Вам ознайомитись з основною інформацією про ринок Форекс та розглянути базові принципи торгівлі на міжнародному ринку обміну валют.
 
Україна: +38 (044) 361-40-93
 • Як відкрити навчальний рахунок в торгівельній платформі

  • 1 Етап: Виклик меню відкриття рахунку
   Для того щоб відкрити демонстраційний рахунок, необхідно виконати команду меню «Файл – Відкрити рахунок» або однойменну команду контекстного меню вікна «Навігатор - Рахунки». Крім того, під час першого запуску програми Вам буде пропоновано відкрити демонстраційний рахунок аби відразу почати роботу.

  • 2 Етап: Вибір серверу
   На цьому етапі необхідно обрати сервер, до якого буде виконуватись підключення. У списку зазначені адреси наявних серверів, назва серверів компанії та пінг. Найбільш переважним є сервер з найменшим пінгом. В цілях додаткової перевірки пінга наявних серверів, натисніть кнопку «Сканувати», після чого оновляться дані по пінгу. Навчальний рахунок можливо відкрити лише на демонстраційному сервері, для цього необхідно обрати сервер WForex-Demo. Після того, як Ви обрали сервер, натисніть «Далі».

  • 3 Етап: Заповнити анкету персональних даних
   При відкритті рахунку будуть запитані наступні дані:

   Ім’я — повне ім’я користувача;
   Країна — країна проживання;
   Область — область (регіон, край, штат і так далі) проживання;
   Місто — місто проживання;
   Індекс — поштовий індекс;
   Адреса — точна адреса проживання (вулиця, будинок, квартира);
   Телефон — контактний телефон;
   Email — адреса електронної пошти;

   Тип рахунку - тип рахунку, який вибирається зі списку, визначеного торговими умовами компанії;
   Валюта депозиту - базова валюта депозиту, яка автоматично встановлюється в залежності від обраного типу рахунку;
   Кредитне плече - співвідношення позикових і власних коштів для здійснення торгових операцій;
   Депозит - розмір початкового депозиту в базовій валюті.

   Щоб активувати кнопку "Далі" і продовжити реєстрацію, необхідно виставити прапорець "Я згоден отримувати новини поштою".

  • 4 Етап: Навчальний рахунок успішно створено.
   По закінченню успішної реєстрації з’явиться вікно, яке містить інформацію про відкритий рахунок: «Логін» - номер аккаунта, «Пароль» - пароль для доступу, «Інвестор» - інвесторський пароль (режим підключення, при якому можливо продивлятися стан рахунку, аналізувати динаміку цін і інше, але неможливо виконувати торгівельні операції).

  • 5 Етап: Вікно «Навігатор» торгівельного терміналу


     

   По завершенні реєстрації у вікні «Навігатор - Рахунок» з’явиться новий рахунок, з яким вже можна працювати. Вікно «Навігатор» дозволяє швидко отримати доступ до різноманітних можливостей терміналу. Це вікно закривається/ відкривається натисканням клавіш - акселераторів Ctrl+N, командою «Вид - Навігатор» або кнопкою «Стандартна» на панелі інструментів.

  • 6 Етап: Вікно «Термінал» торгівельного терміналу.
   При відкритті торгівельного рахунку сервер також відсилає листа на термінал з логіном та паролями для даного рахунку. Цей лист можна найти у вікні «Термінал – Поштова скринька». «Термінал» - багатофункціональне вікно, яке відкриває доступ до різних можливостей терміналу. Це вікно дозволяє контролювати торгівельну діяльність, продивлятися новини та історію рахунку, налаштовувати сигнали, а також працювати із внутрішньою поштою та системним журналом. Вікно можна відкрити командою меню «Вид - Термінали», натисканням клавіш-акселераторів Ctrl+T або кнопкою «Стандартна» на панелі інструментів.

   Після успішної реєстрації рахунку відбувається його автоматична авторизація.

 • Відкриття угоди в торгівельному терміналі.

  • 1 Етап: Виклик меню «Новий ордер»
   Для відкриття позиції за допомогою ринкового ордеру необхідно виконати команду меню «Сервіс- Новий ордер», натиснути кнопку «Стандартна» на панелі інструментів, клавішу F9 або двічі клацнути на найменуванні фінансового інструмента у вікні «Огляд ринку». Також можна виконати команду «Новий ордер» в контекстних меню вікон «Огляд ринку» і «Термінал - Торгівля». При цьому відкриється вікно «Ордер» для управління торгівельними позиціями.

  • 2 Етап: Встановлення параметрів угоди
   При відкритті позиції у вікні «Новий ордер» необхідно вказати:

   Символ — обрати фінансовий інструмент, по якому відкривається позиція;
   Об’єм — зазначити об’єм (кількість лотів) угоди;
   Стоп лосс — встановити рівень ордеру Стоп Лосс (якщо необхідно);
   Тейк профіт — встановити рівень ордеру Тейк Профіт (якщо необхідно);

   Після того, як всі дані введені, необхідно натиснути кнопку "Sell" або "Buy".

  • 3 Етап: Результат здійснення угоди
   Після відсилання ордеру у вікні буде показаний результат його виконання - успішне здійснення торгівельної операції або відмова з описом причини, з якої вона не була виконана. Якщо в настроюваннях терміналу включена опція «Торгівля одним кліком», то, при успішному виконанні ордеру, вікно торгівлі відразу закривається без повідомлення про результат виконання.

 • Закриття угоди в торгівельному терміналі

  • 1 Етап: Виклик меню відкритого ордера
   Для закриття позиції вручну необхідно виконати команду контекстного меню відкритої позиції - вікно «Термінал — Торгівля» або двічі клацнути лівою кнопкою миші на цій же позиції. У вікні ордеру необхідно виконати команду «Закрити#номер ордеру _ тип _ об’єм _ валютна пара _ поточна ціна»

 • Встановлення відкладених ордерів

  • 1 Етап: Виклик меню «Новий ордер»
   Для встановлення відкладених ордерів необхідно відкрити вікно «Ордер». Це можна зробити командою меню «Сервіс- Новий ордер», кнопкою «Стандартна» на панелі інструментів, клавішею F9, командою «Новий ордер» контекстних меню вікон «Огляд ринку» та «Термінал - Торгівля», а також подвійним кліком на найменуванні фінансового інструмента у вікні «Огляд ринку».

  • 2 Етап: встановлення параметрів угоди


   В полі «Тип» необхідно обрати «Відкладений ордер». Далі потрібно обрати фінансовий інструмент (символ), вказати об’єм, а також встановити значення ордерів Стоп Лос и Тейк Профіт. Якщо необхідно, можна також записати коментар в однойменному полі. В полях «Відкладений ордер» необхідно:

   Тип — обрати тип відкладеного ордера: Buy Limit, Buy Stop, Sell Limit або Sell Stop;
   По ціні — встановити рівень ціни, по досягненні якої ордер повинен спрацювати;
   Закінчення — встановити строк дії ордера. Ордер буде видалено автоматично, якщо він не спрацює до цього часу.

  • 3 Етап: Результат встановлення відкладеного ордера
   Кнопка «Встановити ордер» відправляє ордер на виконання. Після видачі ордеру компанія проводить його встановлення. При цьому у вкладці «Термінал - Торгівля» з’явиться строчка із номером та станом відкладеного ордеру. На графіку, якщо включена опція «Показувати торгівельні рівні», з’являться відмітки рівнів виставленого відкладеного ордеру (рівні Стоп Лос і Тейк Профіт, включно).

 • Модифікація ордерів

  • 1 Етап: Виклик меню відкритого ордера
   Зміна поточної позиції полягає у встановленні нових рівнів прикріплених ордерів Стоп Лос і Тейк Профіт. Для змінення позиції необхідно виконати команду контекстного меню відкритої позиції «Модифікувати або видалити ордер» або двічі клацнути лівою кнопкою миші на полях «Стоп Лос» і «Тейк Профіт» строчки відкритої позиції у вікні «Термінал». Потім у вікні що з’явилося необхідно задати нові значення Стоп Лос або Тейк Профіт і натиснути кнопку «Змінити».

   Для того щоб змінити відкладений ордер, необхідно виконати команду контекстного меню відкладеного ордеру «Модифікувати або видалити ордер» або двічі клацнути лівою кнопкою миші на строчці стану відкладеного ордеру у вікні «Термінал - Торгівля». При цьому відкриється вікно управління ордерами. В ньому можна задати нову ціну спрацювання відкладеного ордеру, нові рівні Стоп Лос і Тейк Профіт, а також змінити строк дії ордеру. Після модифікації ордеру необхідно натиснути кнопку «Змінити».

  • 2 Етап: Встановлення параметрів ордера
   Для зміни значень Стоп Лос і Тейк Профіт необхідно записати нові значення у відповідні поля. Для встановлення ордерів в пунктах від поточної ціни необхідно задати потрібне значення у поле «Рівень» і натиснути кнопку «Копіювати». Якщо значення цих полів дорівнює нулю, використовується мінімально припустиме відхилення вказане у «Специфікації контрактів» для кожного символу у колонці Limit&Stop levels.

   Якщо при зміні позиції рівні Стоп Лос і Тейк Профіт розташовані занадто близько до поточної ціни, кнопка «Змінити» блокується. У такому випадку необхідно відсунути рівні від поточної ціни і повторити запит на зміну позиції.

   Для відкладених ордерів можна змінити рівні спрацювання.

  • 3 Етап: Результат модифікації ордера
   Зміна торгівельної позиції відбувається після того, як торгівельний сервер встановить нове значення Стоп Лос і Тейк Профіт або рівні спрацювання відкладених ордерів. При цьому у вкладці «Термінал - Торгівля» у строчці стану відкритої позиції відбудеться зміна значень у полях "S/L" і "T/P" або рівнів спрацювання відкладених ордерів. При цьому, якщо включена функція «Показувати торгівельні рівні», зміняться положення модифікованих ордерів. 

Немаловажне питання, яке турбує багатьох початківців трейдерів: Як і чому я можу працювати на ринку Форекс з досить малими грошима?

Початковий період, період становлення даного ринку, характеризувався тим, що його учасниками були виключно структури з міліонними капіталами. Саме з цієї причини ринок був недосяжним для приватних інвесторів. Але з плином часу і розвитком комунікаційних технологій, зокрема мережі Інтернет, ситуація змінилася кардинальним чином: стала доступною можливість залучення широкої аудиторії, яка має у своєму розпорядженні вільні кошти для торгівлі на ринку. З’явився і став широко використовуватись принцип маржинальної торгівлі, завдяки якому Форекс відкрився і став доступним майже кожному, навіть тим, хто має в своєму розпорядженні дуже незначні суми.

Принцип маржинальної торгівлі базується на наданні клієнту автоматичного кредиту для здійснення угоди. Даний кредит називається плече (Leverage) і надається посередником (дилінговим центром, банком), який «виводить» кінцевого клієнта на ринок Forex, надаючи йому торгівельну платформу і все необхідне для здійснення угод. В процесі роботи клієнт вносить заставу, яка може становити відносно невелику суму (від декількох доларів). У подальшому, при операціях посередник кредитує клієнта, автоматично виділяючи йому суму в 200-300 разів перевищуючу заставну, в залежності від значення плеча. Наприклад, при заставі у 50 доларів, клієнт має можливість здійснити угоду з п’ятьма тисячами доларів при плечі один до ста (1:100).

У відповідності до політики нашої компанії, ми пропонуємо нашим клієнтам самостійно обрати розмір кредитування (плеча) самостійно. Максимальне значення плеча - 1:500. В процесі роботи Ви також маєте змогу міняти дане значення, тим самим зменшуючи або збільшуючи свої ризики в залежності від ситуації. Кінцевий ризик трейдера завжди обмежується лише сумою застави, тому що ми, як фінансовий посередник, не надаємо реальну кількість валюти на всю суму відкритої угоди з урахуванням плеча, а лише гарантуємо нарахування збитку або прибутку у повному обсязі при закритті угоди. Іншими словами, ніколи не може виникнути ситуація, коли трейдер залишається в боргу перед компанією. Максимальна втрата дорівнюється сумі заставних коштів.

Розглянемо на прикладі популярної пари EUR/USD види угод, які може здійснювати трейдер і яким чином формується прибуток.

Курс 1.5000 для валютної пари EUR/USD буде означати, що 1 EUR буде коштувати 1.5000 USD. Для того, щоб купити сто євро необхідно витратити 150 доларів. Коли вартість базової валюти (у нашому випадку євро) визначається в доларах, - котирування називається прямим. І навпаки, зворотне котирування – це таке котирування, коли базовою валютою виступає долар і його вартість визначається в одиницях іншої валюти. Для прямого котирування EUR/USD зворотним буде -USD/EUR. Порахувати зворотне котирування достатньо просто: воно дорівнює 1/ (прямий курс) або 1/1.5000 = 0.6666.Тобто, для того, щоб купити 100 доларів необхідно витратити 66.66 євро.

Суттєва відмінність ринку Форекс від товарних класичних ринків полягає в тому, що угоди можна укладати доволі незвичним чином: не спочатку купувати, а потім продавати, а навпаки: спочатку продавати, а потім купувати. Якщо оперувати прямим и зворотним курсом, визначення якого ми описували вище, така можливість стає цілком зрозумілою: адже операція продажу EUR/USD (при прямому курсі) є абсолютно аналогічною до операції купівлі USD/EUR (при зворотному курсі). Будь-яка операція, що здійснюється на Форексі, має дві складові: відкриття угоди/ завершення угоди (купівля, - потім продаж або продаж, - потім купівля). Їх послідовність не має значення, і операція продажу =>купівлі може трактуватися як операція купівлі, а потім – продажу, але із зворотним значенням крос-курсу. В термінології валютного ринку, купівля позначається як Buy, я продаж – як Sell. Тому, два види угод, які трейдери мають змогу укладати, - це Buy=>Sell і Sell=>Buy.

Окрім прямих і зворотних курсів (з доларом в якості однієї із валют у відношенні), на Форексі також оперують крос-курсами, які є співвідношеннями між двома валютами (без явної присутності знаку долара в позначені кроса), перелічених згідно їх курсів по відношенню до третьої валюти. Приклад крос-курсу: EUR/JPY, вирахуваний із курсів EUR/USD и USD/JPY. Як бачимо, третьою валютою виступає долар США, а крос-курс EUR/JPY = EUR/USD x USD/JPY.

Як виконувати угоди та отримувати прибуток?
Розглянемо детальніше процес здійснення угоди з використанням торгового терміналу.

Перш ніж укласти угоду, трейдер повинен визначитися з прогнозом щодо майбутнього напрямку руху курсу обраної валюти. В залежності від цього, обрати тип операції: Buy або Sell. У випадку прогнозу на зниження курсу, відкриттям угоди буде операція Sell, а закриття - Buy.Якщо прогнозуються зростання, - відкриття – Buy, закриття - Sell. До вашого розпорядження надаються історії котирувань по різним валютним парам за тривалий період часу (більше 10-15 років), графічні показники зміни курсу у часі, а також набір різноманітних інструментів для технічного аналізу.

Не покладайтеся лише на одну інтуїцію! Безперечно, у більшості випадків вона може привести Вас до успішних операцій, але лише на короткому відрізку часу. У довгостроковому плані, для ефективної та прибуткової торгівлі однієї інтуїції недостатньо. Практикуйте професійний підхід: використання методів технічного і фундаментального аналізу для прогнозування.

Основа технічного аналізу – застосування математичного апарату до поточних та історичних значень курсів валют, аналіз графічних показників курсів за допомогою різноманітних методів. Фундаментальний аналіз базується на використанні інформації, що пов’язана з економічною ситуацією в різних країнах, врахуванні політичних та інших подій, які впливають на фінансові ринки. Тільки виважене та гармонійне застосування різних методів прогнозування разом з високою самодисципліною здатне привести трейдера до успішної та стабільної торгівлі на ринках.

Коли прогноз зроблено, і Ви визначились із напрямком операції, необхідно запросити поточне котирування по обраній валютній парі. Подвійний клік миші на валютній парі у вікні «Огляд ринку» (вікно розташоване в терміналі ліворуч зверху), де відображаються значення курсів, відкриє вікно, в якому необхідно обрати тип ордеру Buy або Sell, а також встановити бажаний об’єм угоди в лотах.

Що таке лот?
Лот – це одиниця виміру об’єму торгівельної операції, певна кількість валюти. Розмір лоту для різних валют визначається типом рахунка і залежить від кредитного плеча. Різні типи рахунків в нашій компанії дозволяють оперувати різними по об’єму лотами. Дану інформація представлено на сторінці Умови Торгівлі.

Обравши операцію (Buy або Sell), натисканням на відповідну клавішу ми отримаємо виконання ордеру і знизу, у вікні «Термінал» - розділ «Торгівля», буде відображено строчку з параметрами даного ордеру. Позицію відкрито! Якщо інформація про постановку ордера вже відображена, - його не можна відмінити.

Зазначимо нюанс, що, якщо слідом за даним ордером відкрити ще один ордер з таким самим об’ємом але протилежного напрямку (Buy або Sell), попередня угода на закриється, а буде додано ще одну позицію. Закриття ордеру протилежною операцією здійснюється із контекстного меню шляхом натискання правою кнопкою миші з курсором на строчці інформації про ордер (в вікні «Термінал» - розділ «Торгівля»). Закриття угоди здійснюється, наприклад, коли прогноз вже виправдався, і відбулася зміна курсу в очікувану сторону. В момент закриття угоди одержаний прибуток або збиток буде автоматично враховано і відображено в стані балансу торгівельного рахунка.

При постановці ордера використовуйте засоби мінімізації ризиків за допомогою встановлення параметрів «Стоп-лос» (Stop Loss) та «Тейк-профіт» (Take Profit). Їх значення можна встановити як при постановці ордеру, так і змінювати в подальшому в будь-який час після того, як ордер вже відкрито.

Встановивши параметр «Тейк-профіт» (Take Profit), Ви визначите рівень (курс) валют, при досягненні якого ордер закриється з прибутком (без Вашої участі навіть при виключеному терміналі). Даний наказ зберігається як параметр ордеру на нашому торгівельному сервері.

"Стоп-лос" (Stop Loss) дозволяє визначити рівень, при якому ордер закриється, але із збитковим значенням, якщо курс досягне встановленої величини. Цей параметр дозволяє обмежити можливі збитки конкретним значенням.

В залежності від напрямку угоди (Buy або Sell), значення "Стоп-лос" (Stop Loss) і "Тейк-профіт" (Take Profit) можуть бути як вищі, так і нижчі за поточне значення курсу. Наприклад, якщо ордер – Buy, тоді значення «Тейк-профіт» (Take Profit) встановлюється вище за поточний курс, "Стоп-лос" (Stop Loss) – нижче. І навпаки, при відкритому ордері Sell, "Стоп-лос" (Stop Loss) - вище, "Тейк-профит" (Take Profit) - нижче.

Для того, щоб випробувати себе «у справі», завантажте програму торгівельного терміналу, пройдіть реєстрацію в кабінеті трейдера і відкрийте демонстраційний рахунок у будь-якій валюті (за вибором).

Після етапу попереднього ознайомлення з процесом торгівлі і закріплення навиків, а також тестування демо-рахунку, почніть торгівлю на реальному рахунку, обравши для себе найбільш прийнятні Умови торгівлі та вимоги до мінімального депозиту.

Пам’ятайте, що діяльність на Форексі пов’язана з великими ризиками! З огляду на це, ніколи не залучайте в оборот суми більші, ніж Ви готові втратити.