Приклад здійснення угоди на платформі WebTrader

Наша компанія пропонує трейдерам платформу для торгівлі бінарними опціонами - WebTrader.
В цій платформі у наших клієнтів є можливість не тільки купувати опціони, але й слідкувати за поточною ринковою ситуацією та проводити аналіз вже відкритих ринкових позицій. Для зручності, трейдери можуть користуватися сучасними засобами технічного аналізу, такими як трендові індикатори та осцилятори.

Корисним буде використання меню «обраних активів», позначене цифрами 1,2 та 3. Вам надається можливість додавати сюди різні базові активи для швидкої навігації по ним у подальшому, переходячи по зазначеним вкладкам. Увесь спектр пропонованих нами активів для торгівлі можна побачити, відкривши вкладку Binary Options (мал.1). Всі активи бінарних опціонів мають на кінці латинську літеру b (наприклад, EURUSDb)Мал. 1Перед тим, як починати торгівлю бінарними опціонами, необхідно визначитись із базовим активом. Для цього із списку при відкриванні вкладки Binary Options необхідно обрати актив, що Вам підходить, подвійним кліком мишкою по ньому. Після цього з’являється спеціальне «меню швидкої покупки», де можна подивитись інформацію про поточну ціну базового активу, об’єм інвестиції, строк експірації (якщо мова йде про швидку покупку, експірацію завжди встановлено на 60 секунд), відсоток винагородження у випадку, якщо угода виявиться успішною, а також відсоток компенсації, якщо угода виявиться збитковою. Меню швидкої покупки можна побачити на малюнку 2.


Мал. 2Для того, щоб отримати доступ до розширених настроювань угоди, необхідно обрати параметр Make Investment (показано на мал.3)


Мал. 3В цьому меню трейдер може перейти до розширених параметрів угоди. Наприклад, визначити суму інвестування в бінарний опціон. Це можна зробити у вікні Investment. (мал.4). Після того, як трейдер визначився із сумою інвестиції, йому необхідно обрати строк експірації опціона. Це можна зробити у самому нижньому меню Expiry. У випадному меню необхідно вибрати той час експірації на який було зроблено прогноз, і по закінченні якого угода буде успішною (Мал.5).
Коли ці параметри обрано, система автоматично розраховує відсоток прибутку у випадку, якщо угода виявиться успішною, та відсоток винагородження у противному випадку.
Мал. 4Мал. 5Коли основні параметри угоди вибрано, необхідно визначитися із напрямком руху ціни. Якщо передбачається, що до моменту експірації ціна на базовий актив буде вищою за поточний рівень, необхідно вибрати опціон UP (уверх). В іншому випадку, якщо передбачається, що ціна до моменту експірації виявиться нижчою за поточний рівень, необхідно обрати опціон DOWN(вниз). На мал.6 показано процес підтвердження купівлі опціону у обраному напрямку.


Мал.6На малюнку 7 можна побачити діалог відкритої угоди з встановленими параметрами. Тут відображено час до експірації, дата і час експірації, а також об’єм інвестиції, поточна ціна, ціна відкриття, сума до виплати у випадку, якщо прогноз клієнта виявиться вірним. Діалог відкритої угоди можна закрити «DISMISS» і у подальшому визивати подвійним кліком на угоді у вікні BO Position.


Мал. 7Платформа Metatrader 4 дозволяє також переглядати історію і поточний стан куплених опціонів у реальному часі. На малюнках 8,9 відображена відкрита угода та вказано час відкриття угоди, тип контракту (sell в даному випадку означає опціон на пониження Down), об’єм угоди вказує на суму інвестиції у опціон (в нашому випадку - 50), базовий актив (eurusdb), ціну базового активу на момент купівлі.


Мал.8Мал.9

Дострокове закриття


«Американський опціон» може бути закритий достроково. Для цього необхідно враховувати параметр Freeze Time (період часу, який визначається з моменту купівлі опціону і до часу його повної експірації). В періоді Freeze Time кнопка дострокового закриття неактивна. Також слід враховувати рівень комісії за дострокове закриття угоди Close Fee. Для кожного торгівельного активу та часу експірації «Американських опціонів» параметри Freeze Time и Close Fee визначені у спеціальному розділі сайту «Попередні розрахунки».

Розрахунок прибутку/ збитку при достроковому закритті угоди здійснюється за наступною формулою:

WIN: Profit = Investment *(Pay Out / 100.0) * Elapsed Time - Investment * (Close Fee / 100.0);

LOSS: Profit = Investment *( Loss / 100.0) * Elapsed Time + Investment * (Close Fee / 100.0)

Де:

Elapsed Time - відношення часу, що минув, до встановленого періоду експірації в %

Investment - інвестиція (сума ставки).

Pay Out – винагородження в % від суми інвестиції

Loss – втрати у % від суми інвестиції при програші (для Американських опціонів завжди дорівнюється «100»).

Profit – плаваючий прибуток на момент розрахунку

Close Fee – комісія за дострокове закриття опціону в % від суми інвестиції (ставки).

На мал.10 виділено кнопку дострокового закриття, активовану по закінченні часу Freeze Time, а також суму прибутку, розраховану на момент дострокового закриття. Більш детальні приклади розрахунків приведені у розділі «Опціони в MetaTrader 4